Enerji Verimliliği Haftası Satranç Turnuvası

DSC_0787 kopya Edremit ilçesi geneli ortaöğretim kurumlarını kapsayarak yapılan ve bu yıl 8.si düzenlenen Satranç Turnuvası, Edremit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yapıldı. Turnuvaya Edremit Anadolu Lisesi, Edremit Anadolu Öğretmen Lisesi,  Abidin Pak –Pakmaya Anadolu Lisesi, Edremit Fatih Lisesi,Fernur Sözen Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Edremit Körfez Anadolu Lisesi ve Edremit Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören toplam 23 öğrenci sporcu katıldı.

     Turnuva neticesinde dereceye giren öğrencilerin ve okulların derecelendirme sıralanmasının oluşumu Edremit Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Hakan ŞEKER birinciliği, Abidin Pak –Pakmaya Anadolu Lisesi’nden Enver ÜÇPINAR ikinciliği, Edremit Körfez Anadolu Lisesi’nden Atalay ÖZAY üçüncülüğü elde etmesi şeklinde gerçekleşti.

     Turnuvayı tertip eden tertip komitesi, ağırlıklı olarak Edremit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Satranç Kulübünde yer alan okul öğretmeni ve idarecilerinden oluşmuş olup, tertip komitesinde başkan olarak Müdür Yardımcısı ve Satranç Yardımcı Antrenörü Cavit KIRCI yer alırken, tertip komitesi üyeliklerinde de Satranç Antrenörü, Satranç Hakemi ve Türkiye Satranç Federasyonu Temsilcisi Mehmet Ali BEŞBUDAK, Satranç Antrenörü Yaşar ERİM ve Mehmet BAKIR yer almışlardır.

   Edremit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi,  İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü bazında Satranç Turnuvasını sekiz yıldır aralıksız olarak sürdürmektedir. Daha önceleri Engelliler Haftası kapsamında yapılan turnuva son üç yıldır Enerji Verimliliği Haftasında yapılmaktadır. Sekiz yıl boyunca yapılan turnuvanın başından itibaren Cavit KIRCI, aktif ve pasif olarak aralıklarla Mehmet Ali BEŞBUDAK ve Kadir OLGUN ise aktif ve pasif olarak aralıksız olarak görev almışlardır. Tertip Komitesi, ülkemizde 1991 yılında oluşturulan Satranç Federasyonu ile profesyonelce yapılmaya başlanan ve ülkemizde ilginin gün geçtikçe arttığı satranç sporuna yaptığı katkılardan mutluluk duyduklarını bildirmişler ve kendilerine bu imkanı tanıyan Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etmişlerdir.

     Turnuva neticesinde dereceye girenlere ödüller, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında yapılan ilkokullar arası resim ve ortaokullar arası şiir yarışmalarında dereceye girenlerle birlikte 10 Ocak 2013 Perşembe günü saat 14.30’da Edremit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yapılan törenle hak sahiplerine verilecektir.

     Final Sıralaması

Fotoğraflar:


DSC_0773 DSC_0771 DSC_0770 DSC_0769 DSC_0768 DSC_0761 DSC_0762 DSC_0763 DSC_0764 DSC_0765 DSC_0759 DSC_0758 DSC_0755 DSC_0754 DSC_0753 DSC_0752 DSC_0751 DSC_0750 DSC_0747 DSC_0746 DSC_0745 DSC_0742 DSC_0741 DSC_0740

Uncategorized kategorisinde yayınlandı. 1 Comment »

Bir Yanıt to “Enerji Verimliliği Haftası Satranç Turnuvası”

  1. Enerji Verimliliği Haftası Satranç Turnuvası « buSATRANÇ Says:

    […] Enerji Verimliliği Haftası Satranç Turnuvası. […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: